O nás

Kapela je složená ze tří sester, profesionálních muzikantek, které vystudovaly žánrovou hudbu (jazz a populární hudba) na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Získaly také vzdělání v klasické hudbě na HAMU Praha a HMT Rostock, Německo. Své dovednosti dále rozvíjely mistrovskými kurzy a masterclassy s významnými českými i zahraničními umělci a lektory z USA, Francie, Německa, Rakouska, Slovinska, Argentiny, Itálie, Brazílie, Chorvatska, Izraele, Maďarska nebo Slovenska. Jako sólistky nebo členky komorních těles a orchestrů vystupovaly na pódiích ČR, Slovenska, Rakouska, Německa, Francie, Anglie, USA, Japonska. 
 
 
Victoria Priester - zpěv, piano
Barbora Priester - el.kytary, zpěv
Lucia Priester - housle, alternativně bicí

Victoria Priester

 

Petra Victoria Priester vystudovala skladbu a jazzové piano na Konzervatoři Jaroslava Ježka a klasickou kompozici a klavír na Konzervatoři v Českých Budějovicích. Během svých studií získala např. 2. místo v Mezinárodní klavírní soutěži v Londýně nebo stipendium pro účast na California Summer Music Festival v USA. Účastnila se také mnoha letních kurzů a masterclassů pod vedením významných lektorů a umělců nejen z ČR, ale také z USA, Francie, Německa, Rakouska nebo Slovinska. V kompozici se zabývá různými žánry od vážné hudby, hudby filmové a scénické přes jazz až po hudbu populární, rockovou a elektronickou. Během studentských let spolupracovala např. s básnickou skupinou Pavilon 4, s kvartetem Quadra nebo s vydavatelstvím Balt-East. Na svém kontě má také dvě alba filmové hudby ("Secret Drama" a "American Frontier") vydaná u Sprint Music Library. V roce 2011 byla premiérována její symfonie "Crucifiction" Západočeským Orchestrem v Mariánských Lázních. Její skladba "Archangelos Lucifer" byla natočena Českým rozhlasem Vltava. V roce 2012 zazpívala jako host píseň "Veliké Lalulá" a "Zubatá" s Michalem Pavlíčkem na jeho Symfonickém rockování v Kongresovém centru v Praze. Koncem roku 2013 zhudebnila dvě básně Milana Prince (Roman Dragoun, Aneta Langerová, Helena Vondráčková, Vlasta Horváth) na jeho album „Tabula Rasa?,“ na kterém se rovněž podílelo mnoho významných českých hudebníků (Michal Pavlíček, Roman Dragoun, Lešek Semelka, Olda Krejčoves, Vladimír Václavek a další). V listopadu 2013 účinkovala v projektu Filipa Benešovského a Bratří Kašparů "The Best of Pink Floyd and Roger Waters," který vystoupil v pražské Hybernii. Téhož roku zkomponovala scénickou hudbu k divadelní inscenaci "Nebezpečné Vztahy" (režie Michael Tarant), která je pravidelně uváděna divadlem Pražské Konzervatoře. V letošním roce napsala hudbu k českému filmu "Intimity" z režie Ivo Macharáčka, který byl v říjnu uveden do kin.

 

Barbora Priester

Barbora Priester vystudovala klasickou kytaru na Hochschule für Musik und Theater Rostock v Německu, na kterou byla přijata již v 17 letech a  také Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze v oboru jazz a rocková kytara. Již během raného studia získala mnoho významných ocenění v místních i mezinárodních soutěžích, např. 1. místo a titul "laureáta" Mezinárodní soutěže na Slovensku, čtyřikrát získala titul "Absolutní vítěz" v soutěži Zlivská kytara, také jí byl udělen titul "Talent Jihočeského kraje." Své umělecké dovednosti rozvíjela dále masterclassy s významnými zahraničními kytaristy (Argentina, Itálie, Francie, Brazílie, Chorvatsko nebo Německo). V roce 2009 byla uměleckým členem nadace Yehudi Menuhina "Live Music Now." S kytarovým ansámblem uskutečnila světové premiéry skladeb soudobého autora Bena Verderyho (Francie, 2010) a také minimalistickou skladbu Stevea Reicha "Electric Counterpoint," zkomponovanou pro Peta Methenyho, se sólistou Alvaro Pierri (Berlín a Bonn, Německo, 2009). V roce 2012 se podílela na natáčení filmového soundtracku "Secret Drama" pro Sprint Music Library, jako host zazpívala píseň "Zubatá" s Michalem Pavlíčkem na jeho Symfonickém rockování v Kongresovém centru v Praze. Téhož roku provedla koncert "Aranjuez" skladatele Joachima Rodriga s orchestrem "Theater Vorpomen" ve Stralsundu, Greiswaldu a Putbusu (Německo) a v květnu 2013 s orchestrem "Akademiche orchestr" Berlin v Potsdamu, Berlín. Aktuálně natočila album kytarových skladeb soudobého skladatele a kytaristy Milana Tesaře nebo soundtrack k filmu "Intimity" (hudba P.V.Priester).
 
 

Lucia Priester

Lucia Priester vystudovala jazzové housle a improvizaci na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze u houslisty Mária Illéše a saxofonisty Štěpána Markoviče. Vystudovala také MgA. program na Akademii múzickým umění v Praze u Bohumila Kotmela ml. (koncertní mistr České filharmonie do roku 2010). Absolvovala Konzervatoř v Brně u legendy české houslové školy Bohumila Kotmela. Již ve 13-ti letech debutovala s komorním orchestrem KPH Trhové Sviny s Vivaldiho koncertem. Za svých studií získala několik stipendií, např. pro účast na festivalu California Summer Music v Pebble Beach (CA, USA), dále na festivalu International Summer Academy v Reichenau (Rakousko) nebo na Mezinárodních mistrovských kurzech prof. Milana Vítka (Ohio, USA) v Litomyšli. Účastnila se také mnoha dalších mezinárodních kurzů a masterclassů pod vedením významných pedagogů z USA, Izraele, Maďarska, Rakouska nebo Slovenska. Jako sólistka a členka komorních ansámblů měla možnost vystoupit na pódiích České republiky, Slovenska, Německa a Rakouska. S Českou filharmonií se účastnila turné po USA, Japonsku a festivalu "Dvořákova Praha." Premiérovala skladbu "Renesanční kvintet" českého kytaristy Štěpána Raka. Je vyhledávanou houslistkou pro účely studiového nahrávání, natáčela pro různé soudobé kapely, muzikály nebo studentské filmy, pro studio Fontána natočila dvě alba soundtracků, pro Český rozhlas Vltava skladbu své sestry Victorie "Archangelos Lucifer" nebo v letošním roce soundtrack k filmu "Intimity" (hudba P.V.Priester). V roce 2012 zazpívala jako host píseň "Zubatá" s Michalem Pavlíčkem na jeho Symfonickém rockování v Kongresovém centru v Praze. V loňském roce působila ve folk-jazzové kapele Markéta Zdeňková Quartet. Vystoupila také jako host s jazzovým saxofonistou Štěpánem Markovičem a Gypsy Groove v Písku nebo s jeho jazzovým Saxtetem v pražském Reduta Jazz Clubu.